Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beran

11. 1. 2007

Beran:

21.3 - 21.4.

- znamení : ohnivé

- vládce znamení : Mars

- povaha : cholerická

- šťastná léta : 15-18 ; 30-38

- soulad se znamením : Lev, Střelec

- souvztažná barva : ohnivé, červená

- souvztažný kov : železo

- podřízená část těla: hlava, mozek, oči, nos

- kámen znamení : chalcedon, rubín, karneol, jaspis, korál, hematit, achát, diamant, ohnivý opál

- šťastná čísla : 1, 5, 9, 25, 65, 325

- šťastný den : čtvrtek, úterý

šťastná květina : vřes, růže, tulipán, vlčí mák

- duchovní ochránce : Héra

- příjemná vůně : vřes, kořeněná s květinovými tóny

- motto : Já jsem!!

- síla : energie

- slabost : netrpělivost

- dobré vlastnosti : činorodost, kreativita, odvaha

- špatné vlastnosti : vznětlivost, neohleduplnost, zbrklost

- láska : vášnivost, ohnivost

- zvíře : beran, panter, lovecký pes, sokol, jestřáb, káně

- módní trendy : sportovně nedbalé anebo sexy zdůrazňující figuru

Charakteristika:

Beran je znamením nového začátku. Lidé narození v tomto znamení mívají prostou, málo komplikovanou povahu. Mají pevnou vůli, jsou ctižádostiví a touží po nezávislosti. Věří ve vlastní schopnosti a usilují o co nejrychlejší dosažení cíle, který si stanovili. Jsou si vědomi své síly a průbojnosti. Nebojí se žádných překážek a nedají se odradit neúspěchem. Nadšeně se chopí práce i příležitosti, neuvažují dlouho, zda jim stačí síly a schopnosti k vyřešení úkolu. Nevyhýbají se boji. Snaží se věci prosazovat svou vůlí, zatímco rozum a cit poněkud podceňují. Postrádají houževnatost a vytrvalost. Snadno a rychle chápou a mají dobrý postřeh. Berani mohou být někdy sobečtí, neklidní, náladoví a podráždění. Potíže jim dělá dodržování rozumné míry a snadno proto překračují meze.
 
Zdraví: Hlava je citlivým článkem tělesné schránky. Berani totiž rádi "prorážejí zeď hlavou". S tím souvisí i časté migrény nebo úrazy. Péči vyžadují zuby a oči. Přehnaná fyzická aktivita může způsobit vyšší krevní tlak a nespavost. Berani bývají netrpěliví pacienti. Nevydrží dlouho ležet v posteli a nic nedělat.

Pracovní předpoklady: Berani milují nové a neznámé věci. Mají tvůrčí schopnosti. Jejich plány jsou velkorysé, neberou ohled na podrobnosti. Těší je průkopnická práce, svá povolání vykonávají s velkým nadšením. Dokáží se dobře zorientovat a rychle rozhodovat. Vyhovuje jim řídící pozice. Pracovní rutina a omezování v nich probouzí rebelantský postoj. Vlohy mají pro techniku a vojenství. Mohou se dobře uplatnit i v obchodě, reklamě, žurnalistice nebo umění.

Láska: Berani dostávají rozum zpravidla až ve zralém věku, proto neškodí, když si partnera zvolí později. Ženy se snadno zamilují, ale brzy zase ochladnou. Mívají mnoho ctitelů. Muž by je měl usměrnit. Jsou šťastné, když jim velí někdo, koho si váží. Muži Berani jsou rádi, když je o ně postaráno. Přesto je někdy těžké uvázat je k rodinnému krbu. Potřebují taktní průvodkyně životem. Nejlepšími partnery pro Berany jsou Býci, Blíženci, Střelci, Vodnáři, Ryby. Těžko se sžívají s Rakem kvůli jeho pomalosti, s Váhami a Kozorohem kvůli jejich konzervatizmu a nedostatku představivosti a fantazie.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář